www.slovenia.info
Banka Turističnih Priložnosti Slovenije
izberi
Jezik slovenščina

Pologi::Rimska vas Petoviona na Ptuju

PRIKAZ VSEBINE POLOGA
Če ste registrirani uporabnik BTPS, lahko dodajate komentarje ali zaprosite za povezavo z avtorjem, ki vam lahko dovoli tudi ogled celotne vsebine pologa. Opozorilo: Vsebine spletnega portala www.BTPS.si so zaščitene z avtorskimi pravicami Banke turističnih priložnosti Slovenije (BTPS),Slovenske turistične organizacije (STO) in komitentov BTPS. Vse pravice pridržane. Informacij s spletne strani (besedila, slike, zvoki...) ni dovoljeno reproducirati, prenašati, razširjati ali shranjevati brez predhodnega pisnega dovoljenja BTPS ali STO. Nekateri deli spletne strani so opremljeni s slikami, ki so prav tako zaščitene z avtorskimi pravicami njihovih lastnikov.

Rimska vas Petoviona na Ptuju

Avtor Gregor Valentan
Datum
23. april 2013
Tip
Ideja
Ponujam
Ptuj, kot najstarejše mesto v Sloveniji, se že omenja približno okoli leta 69 n.š. v Tacitovih zapisih. Kot dodatno ponudbo k vsem turističnim vodenjem in pa tudi vsem ostalim obiskovalcem ter domačinom, bi mesto lahko v času glavne sezone, od maja in do konec septembra (vsaj na začetku), ponujalo neko dodatno doživetje. Doživetje starega Rima v Rimski vasi na Ptuju.

Rimska vas bi pritegnila obiskovalce z raznimi animacijami: prikaz načina življenja in osebno doživetje tedanjega  življenja vsakega obiskovalca posebej, kar pomeni da bi lahko obiskovalci, po npr. turističnem vodenju po mestu, sami doživeli to dogajanje, bili bi vpleteni v razne igre, kosilo/ večerjo, pobliže bi se seznanili z rimsko zgodovino na našem ptujskem območju, prirejali bi se tudi razni plesi, dogodki, praznovanja rojstnih dni, porok in druga (tematsko obarvana) praznovanja. Sama vas bi bila trajnostno usmerjena.

Več podatkov je v polju Celotna vsebina, z menoj pa lahko vzpostavite VIP
 povezavo.

Celotna vsebina

Sama vas bi bila trajnostno usmerjena, kar pomeni, da bi se povezovala skupaj z okoljem v katerem se bi nahajala, uporabljali bi lokalne izdelke/ pridelke, povezava z domačini in vpletenost domačih (okoljskih) ponudnikov, tudi ravnanje z odpadki bi bilo zagotovljeno, saj bi bila vas tudi ekološko prijazna. V njej bi skrbeli tudi za dobro promocijo vseh deležnikov, kateri bi bili vključeni v sodelovanje. Gojili bi tudi svoje pridelke, na posebnem vrtu v vasi. Izgradnja vasi bi bila zasnovana na uporabi čim večih naravnih in okolju prijaznih materialov.

Doprinos vasi bi bil tudi seveda nek dodaten dohodek Ptuju in njegova končkurenčna prednost, s pridobljenim dohodkom bi zraven plačevanja vseh potrebnih/ obveznih in nastalih stroškov, plač zaposlenih, vlagali tudi v investicijo za razvoj in nadgradnjo te vasi. Del projekta bi se lahko financiral tudi iz nepovratnih sredstev Evropske unije.

Maksimiziral bi se doprinos turizma h krepitvi blaginje destinacije. Ta turistični produkt bi pomagal krepiti števila in kakovost delovnih mest, vključno z zagotavljanjem primerne višine plačila in ustreznih pogojev za delo. Strokovno usposobljen kader (ustrezno izobraženo lokalno prebivalstvo/okoliški prebivalci) bi skrbel za upravljanje, načrtovanje ponudbe in dogajanje v tej vasi. Obiskovalcem bi vas zagotovila varno izpolnjujočo izkušnjo. Sama vas bi bila kot ponudba doživetja življenja Rimljanov na ptujskem območju. Služila bi v zabavne in izobraževalne namene, lahko bi bila vključena tudi kot del ponudbe za šole v naravi.

Rimska vas bi pritegnila obiskovalce z raznimi animacijami: prikaz načina življenja in osebno doživetje tedanjega  življenja vsakega obiskovalca posebej, kar pomeni da bi lahko obiskovalci, po npr. turističnem vodenju po mestu, sami doživeli to dogajanje, bili bi vpleteni v razne igre, kosilo/ večerjo, pobliže bi se seznanili z rimsko zgodovino na našem ptujskem območju, prirejali bi se tudi razni plesi, dogodki, praznovanja rojstnih dni, porok in druga tematsko obarvana praznovanja. Tudi sami zaposleni bi imeli uniforme v rimskem stilu. 
Za obisk vasi bi bila potrebna predhodna rezervacija (preko telefona, e pošte, internetne strani), zaradi lažje priprave in prilagoditve skupinam. V prihodnosti, če bi ta ideja dobro obstala, bi lahko ponudili tudi različna dvodnevna doživetja s prenočitvijo.  Težko je določiti stroške, ti bi bili razvidni šele ob začetku dejanskega razvijanja te vasi. Ponudba bi bila edinstvena v Sloveniji in pa tudi med sosednjimi državami ni zaenkrat takšne ponudbe. Bistvenega pomena bi bilo povezovanje z okoliškimi ponudniki, torej skupinsko delo in zaposlovanje lokalnega prebivalstva. Ideja bi se seveda začela razvijati z uspešno oziroma odobreno uresničitvijo same ideje, nato z nakupom zemljišča in pridobitvijo vseh potrebnih dovoljenj za gradnjo in ureditev te vasi. In nato z stremljenjem k čim bolj uspešni promociji in prodaji tega produkta potrošnikom. Ta turistični produkt bi skušal optimizirati uporabo okoljskih virov in bi pomagal ohraniti dediščino Ptuja. Prispeval bi tudi k; medkulturnemu razumevanju in strpnosti. Zagotavljal bi tudi dolgoročno gospodarjenje in družbeno - ekonomske koristi, pravično porazdeljene med vse deležnike, stabilno zaposljivost in priložnosti zaslužka ter družbene koristi za lokalne skupnosti.

Potrebna bi bila ustanovitev spletne strani, potem bi se lahko promovirali z raznimi oglasi še na ostalih spletnih straneh (slovenia.info, MO Ptuj, TIC Ptuj, Facebook ipd.), z objavami v različnih medijih (lokalni časopis, lokalni radio in ostali radiji, letaki, bannerji). Potrebno bi bilo spremljanje rezultatov in meritve uspešnosti za nadaljni razvoj.

Primer izgleda vasi sem pripel v datoteki.

Komentarji povzetka
Komentarje lahko vpisujejo prijavljeni uporabniki.
X

Uporaba piškotov

Portal BTPS uporablja t.i. piškotke za izboljšanje uporabniške izkušnje. Pred nadaljevanjem brskanja po naših straneh prosimo potrdite, da se strinjate z izmenjavo piškotkov med portalom BTPS in vašim računalnikom.
se strinjam
Več informacij...